Српскиот патријарх Иринеј почина денес. Смртта е констатирана кратко по 7 часот.

Патријархот Иринеј бил примен на 5 ноември во воено-медицинскиот центар во Карабурма во Белград.

Ден претходно беше наведено дека тој е позитивен на корона вирус.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде