Променливо облачно, по котлините магливо.

Преку денот облачноста ќе се зголемува, а во вечерните часови ќе има појава на повремен дожд кој ќе продолжи и во текот на ноќта.

Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Најниска дневна температура во Скопје ќе биде 3 степени, а максимална дневна ќе достигне 13 степени.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде