Претпладне променливо облачно со повремени врнежи од дожд, претежно во јужните делови.

Попладне облачноста делумно ќе се намали.

Ќе дува умерен, долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Најниската дневна температура во Скопје ќе изнесува 8 степени, а највисоката дневна температура ќе достигне 13 степени.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде