Нафтениот пазар од утрово бележи раст на цените. Цената на барел нафта на лондонскиот пазар е 105 долари за барел, што е прилично промена во однос на вчерашниот ден кога цената на барелот изнесуваше само 100 долари. Цената на барел нафта на американскиот пазар е 100 долари.

Пред околу еден месец, барел вредеше и до 130 долари. Цената тогаш падна на околу 120 долари и непрекинато е во минус во последните десет дена, па се до денес.

Цена на пченица и пченка

Цената на пченицата расте. Цената на пченицата е 1.103 долари за тон, што е зголемување за околу 2 отсто во однос на вчера. Цената на пченката е 776 долари за тон, што е исто така пораст од околу 2% во однос на вчера.

ИЗВОРВработување
претходниот член,Уапсен Ангело Ѓоргиевски првоосомничениот за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот
Следната статијаЗошто цветањето на црешите е важен настан во јапонската култура

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде