Додека се чека официјалната потврда од Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Македонија (РКЕ), на сајтот „gorivo.mk“ беа објавени новите цени на горивата.

Според сајтот, бензините од полноќ поскапea за половина денар и се продаваат по цена од 89 денари за ЕУРОСУПЕР БС 95 за 89 денари и ЕУРОСУПЕР БС 98 за 91,5 денари.

Раст на цената има и на дизелот, па така од полноќ се продава за 1,5 денари поскапо и ќе чини 93,5 денари.

претходниот член,Германија се справува со сериозен дифицит на работници
Следната статијаЗа првпат во историјата еврото падна под вредноста на американскиот долар

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде