Сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец.

Попладне, претежно во источните делови, ќе има изолиран развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

УВ индексот ќе изнесува 8 мерни единици.

Минималната дневна температура во Скопје ќе изнесува 13, а максималната ќе достигне 33 степени.

Зголемување на температурите и нов температурен шок се најавени за наредните три дена од Управата за хидрометеолошки работи.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Дали светот полека се префрла на електрични возила?
Следната статијаПрвиот гинеколог во светот се водел од убедувањето дека црните жени не чувствуваат болка и над нив ги вршел најмонструозните експерименти

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде