Променливо облачно, од пладневните часови од запад ќе се прошират врнежи кои на пониските места ќе бидат од дожд и ќе преминуваат во снег.

На планините и на повисоките места врнежите ќе бидат од снег. Преку ноќта врнежите ќе престануваат.

Ќе дува умерен северозападен ветер кој долж повардарието ќе засилува.

Најниската температура во Скопје ќе изнесува 0 степени, а максималната дневна ќе изнесува 6 степени.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде