дома информација вест Неочекувано ниски утрински температури денеска

Неочекувано ниски утрински температури денеска

Утрински температури под нулата, наместа не очекуваат денеска

31
0

Утринските температури ќе бидат во постојано опаѓање до крајот на неделата, а денеска ќе достигнат и температура до -3.

Времето денеска ќе биде претежно сончево со мала локална облачност и со слаб ветер претежно од северозападен правец.

По одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла при што се препорачува зголемена претпазливост во сообраќајот.

Минималната дневна температура во Скопје ќе изнесува 2 степени, а максималната дневна температура ќе достигне 18 степени.

Извор: УХМР

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде