дома информација вест Нема економско оздравување од пандемијата

Нема економско оздравување од пандемијата

Скоро половина од испитаниците во Словенија одговориле дека не веруваат во економско опоравување на земјата пред 2023 година

115
0

Скоро половина од Словенците веруваат дека економијата нема да се опорави од кризата со корона вирус пред 2023 година, покажува истражувањето спроведено од агенцијата за анкетирање „Медијана“.

Сепак, се повеќе и повеќе луѓе се прилично задоволни од работата од дома, објави СТА.

Во своето најново истражување, Институтот Медијана се интересираше за мислењата на луѓето за економското закрепнување, нивниот моментален статус на вработување и промените во односот кон работата од дома во споредба со летото.

Во јули, кога ситуацијата со вирусот корона беше релативно стабилна, луѓето беа претпазливи оптимисти во врска со економското закрепнување.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде