Согласно анализите на МАНУ докажано е дека не постои нов тип на коронавирус во Македонија.

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска ги соопшти резултатите од анализите на МАНУ.

Истражувањето е поттикнато од појава на новиот тип на коронавирус во Велика Британија.

За среќа во Македонија не е забележана мутација на коронавирусот што значи дека стратегијата за заштита ќе остане иста, базирана на досегашните сознанија за коронавирусот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде