Многу парови сметаат дека ако нивниот сексуален живот е одличен, тоа ќе доведе до квалитетна и силна врска, но врската ja прави многу повеќе од тоа.

Љубовта е дела

Замислете ја ситуацијата. Доаѓате дома после работен викенд, а станот е во хаос.

Вашиот партнер не работеше, но не му падна на памет да се среди малку.

Толку уморни почнувате да чистите, а откако ќе полирате сè, тој ќе ви каже дека сте најдобри.

И тој почнува да ве бакнува, да ве гушка, да ве влече во спалната соба …

Па, тоа е похот! Вистинска љубов е кога мажот чисти за тебе, затоа што знае дека ќе се вратиш дома истоштена. Или барем да ви помогнеме во домашните работи.

Љубовта не се покажува само на социјалните мрежи

Мојата љубов е најдобра на светот, мојата среќа ме носи во Париз, моето ова, моето тоа …

Сите знаеме барем еден пар кој скоро секој ден објавува дека ја обожава својата „бубачка“, па додека е навистина со неа, таа проверува колку „лајкови“ добиле „емотивен“ статус.

Се разбира, убаво е да споделувате фотографија од време на време, па дури и статус посветен на партнер, но дека целиот тек на вашата врска може да се види на социјалната мрежа, сепак е малку премногу.

Експертите тврдат дека оние кои постојано покажуваат љубов на овој начин се всушност инертни во реалниот живот и веруваат дека нема потреба од напор и можеби купување на вистински цвеќиња, ако веќе испратиле виртуелно.

Љубов е кога размислувате за иднината

Ако планирате одмор и ако во ниту еден момент не ви паднало на ум каде би сакал да оди вашиот партнер, тогаш можеби тоа не е „тоа“.

Љубов е кога ја вклучувате таа личност во вашите планови. Без разлика дали станува збор само за излегување или за движење, неговото мислење е важно за вас.

Важноста на изгледот

Ако ви се допаѓа изгледот на таа личност дури и наутро кога ќе се разбуди без спиење, тогаш тоа значи дека има нешто многу повеќе од само страст.

Кога станува збор за страста, нечија убавина може да нè маѓепса и тогаш може да се случи целосно да го игнорираме карактерот на таа личност.

Со страст нема да го покажете своето вистинско лице. Ќе ги скриете своите маани како нозе на змија, така што ќе ја убедите другата личност во секој поглед дека сте совршени.

На почетокот на врската, сите се прикажуваат во најдобро светло, но по некое време, има многу преправања и ние само сакаме да бидеме тоа што сме.

Ако другата личност не прифати повремена маана и се повлече веднаш штом се појави проблемот, тогаш тоа е причина за тревога.

ИЗВОРАло
претходниот член,Во Србија од денеска на важење нови мерки, а еве кои се:
Следната статијаДенеска се 100 години од раѓањето на Блаже Конески

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде