Прво да ја решиме најголемата дилема – водењето љубов е одлично кога и да имате. Што се однесува до нас, што почесто толку подобро …

Сепак, научниците, со методи што можеме само да ги замислиме, дојдоа до заклучок дека е најдобро да водите љубов наутро.

Како што велат, тоа е најдобрата врска затоа што тогаш ендорфините се на највисоко ниво, што значи дека сте најрасположени.

Кому му е гајле за љубовта после цел ден во канцеларија? За нас, но тоа не е тема, туку научно истражување.

Оние кои од претходно биле љубители на утринска акција во кревет веќе знаат колку е убаво ова е начин да се започне денот, но сега научниците се тука за да го потврдат сето ова.

За потребите на истражувањето, 1000 луѓе имале односи во сите делови на денот со цел да се дојде до заклучок кога е најдобро.

За почеток, најидеално е да легнете околу 22 часот бидете расположени за секс околу 7 часот наутро, свеж како утринската роса.

Ако им се верува на научниците, најдобро време да го достигнете врвот е околу осум и пол, идеално 45 минути откако ќе се разбудите и ќе ги направите сите ваши утрински работи во бањата.

Научниците велат дека утринската акција е феноменална, пред се затоа што го намалува крвниот притисок и го намалува стресот, така што лесно можете да го надминете денот полн со обврски.

Ако не сте расположени после станување, не очајувајте, ентузијазмот е одличен во секое време од денот или ноќта!

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде