Чорапи во кревет и задоволување на исклучиво лични потреби се причините што ќе го одведат вашиот партнер во туѓ кревет, покажало истражување на британската страница за состаноци „Викторија Милан“.

Истражувањата покажаа дека недостаток на добар секс со партнер ќе ги охрабри жените да размислат да бараат задоволство од страна, а повеќе од 65 проценти од нив изјавиле дека би размислиле за изневерување ако мажот.

Недостатокот на креативност во сексот и прескокнувањето предигра се споменуваат и како главни причини за измама кај жените.

Па, можеби е време да размислите за вашето однесување…

ИЗВОРАло
претходниот член,Идеална разлика во височина помеѓу маж и жена за совршен бакнеж
Следната статијаВо Британија затворени 11.000 продавници минатата година

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде