УМОР – водата е најважниот извор на енергија во телото, и предизвикува дехидрација

ЗГОЛЕМЕН КРВЕН ПРИТИСОК – Кога има доволно течност во телото, крвта се состои од вода, а кога настанува дехидрација, крвта станува погуста, тече побавно и предизвикува висок крвен притисок.

ПРОБЛЕМ СО МОЧЕН МЕУР – Акумулацијата на токсини создава средина во која бактериите успеваат, па затоа мочниот меур и бубрезите се поподложни на инфекции.

ЗАТВОР – Телото го интензивира вадењето вода од дебелото црево, за да обезбеди други важни функции. Отпадот се движи побавно низ дебелото црево.

ИЗВОРАло
претходниот член,Бејамин Лист и Дејвид Мекмилан се добитници на овогодинешната Нобелова награда за хемија
Следната статијаПонеделник е неработен ден за сите граѓани на Македонија

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде