За време на фелацио, вашиот јазик обезбедува топлина, текстура и влага, и за да го максимизирате тоа чувство, и сексолозите Андерсон и Марин предлагаат да го држите јазикот мек во устата додека се движите нагоре и надолу, а потоа користете го врвот на јазикот за да ја следите главата и френулум.

Овие две области, особено френулумот, се полни со нервни завршетоци, затоа очекувајте вашиот партнер да полуди.

Можете исто така да ја користите рамната страна на јазикот за да лижете од дното кон врвот и надолу, или да вметнете неколку смени на јазикот.

ИЗВОРZivim - Glorija
претходниот член,Јапонија повторно наиде на „сомнителни“ честички во Модерна по спроведување на нова истрага
Следната статијаСите придобивки од позитивното мислење: Зошто се исплати да се биде оптимист

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде