Заборавете на скапите хемикалии, тремоните, ботоксот и хијалуронската киселина. Иако овие третмани даваат видливи резултати веднаш, на долг рок овие хемиски третмани ја губат својата ефикасност.

Затоа е секогаш подобро да се одлучите за природни препарати.

Природна маска од киви е најдобриот избор за уморна кожа, за кожа со недостаток на еластичност и лице со први брчки.

Еластична кожа, со што помалку брчки на лицето, е идеалот кон кој се стреми секоја жена, без разлика колку години има и дали брчките веќе се видливи на нејзиното лице.

Брчките се секако неизбежни, но можете да ја задоволите и да ја третирате со маски со природни состојки што ги имате во вашата кујна.

Природната маска од киви е најдобриот избор за уморна кожа, за кожа со недостаток на еластичност и лице со први брчки.

За да ја направите оваа маска, потребен ви е само еден киви и една лажичка мед.

Ја подготвувате маската со стискање на еден киви и истиснување на целиот вишок вода од неа. Во мелениот и исцеден киви додадете една лажичка мед.

Измешајте сè добро и нанесете го на кожата. Оставете ја добиената маска на лицето половина час, а потоа исплакнете со млака вода.

ИЗВОРНовости
претходниот член,И децата под 16 години на есен ќе примаат вакцини против ковид
Следната статијаЈордански министер поднесе оставка поради смрт на 8 луѓе од ковид

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде