Луѓето се чувствуваат непријатно за изгледот на нивниот дом, а потоа прават погрешни потези и трошат премногу пари на ремоделирање, што доколку не се направи правилно, нема многу да им помогне во промената на целокупниот изглед.

Од 1.088 анкетирани луѓе, само 17% рекле дека немаат причина да се срамат од својот дом, додека 3 од 4 купувачи на домови признале дека нивните идеи за украсување биле избрани за да ги импресионираат нивните општествени кругови.

Извештајот објаснува дека 51% од луѓето најмногу се срамат од чистотата на својот дом, 46% во стилот и 39% од неговата големина.

Чистењето на куќата е нешто што сите можеме да го поправиме со време или пари, додека пропорциите на куќата може да се подобрат со паметни идеи за распоред и трикови за зголемување на просторот.

ИЗВОРНовости
претходниот член,Од денеска благо намалување на цените на производите во маркетите
Следната статијаКако да препознаете нарцис

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде