Невремето „Филомена“, поради кое Мадрид минатата недела беше парализиран од снегот, се движи преку Средоземното море, тоа веќе ги опфаќа источните делови на Балканот и продолжува низ Србија преку Македонија до Грција и Турција.

Поради Филомена, во Мадрид падна невидено количество снег, а температурата падна на рекордни -36 степени.

Тоа беше првиот снег во Мадрид во последните 10 години и нападна околу половина метар. Главниот град на Шпанија не забележа толку снег во последните 50 години.

ИЗВОРНовости
претходниот член,Собранието денеска ќе расправа за Предлог-законот за попис
Следната статијаДенеска се слави првата христијанска светица во историјата

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде