Иако не треба да се потпирате на сетилото за мирис на вашето домашно милениче кога барате потврда за бременост, кога станува збор за постаро куче кое наеднаш се однесува заштитнички кон сопственикот, знајте дека има некои вистини.

Кога жените остануваат бремени, нивното тело произведува посебен хормон (hCG) во големи количини.

Освен тоа, има и зголемено производство на естроген и прогестерон. Хормоналните промени директно влијаат на мирисот на телото и расположението на жената.

Познато е дека кучињата можат да детектираат канцерогени клетки во човечки течности.

Дополнително, здруженијата за дијабетичари ги поврзуваат пациентите со кучиња кои можат да ги предупредат за хипогликемија врз основа на нивниот сопствен мирис.

Затоа, не е незамисливо трудницата во оваа состојба да испушта посебен мирис, кој нејзиното куче може да го открие.

Така, иако буквално, кучињата не можат да помирисаат бременост и да разберат за што се работи, тие можат да забележат промени кај вас и кај вас.

Вашето одење и промените во изгледот во текот на 9 месеци се многу видливи за вашето домашно милениче.

ИЗВОРНовости
претходниот член,Паничното празнење на рафтовите од продавниците ќе предизвика нов вртоглав пораст на цените
Следната статијаУкраинскиот претседател Зелениски побара помош од Евреите

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде