Зелениски особено им се обрати на Евреите ширум светот.

Сега им се обраќам на сите Евреи во светот. Не гледате ли што се случува?… Нацизмот се раѓа во тишина. Затоа викајте за убивање цивили! рече Зеленски, кој исто така има еврејско потекло.

Тој рече дека Русија не може да ја добие оваа војна со бомби, удари и проектили.

Украинците денес се симбол на непобедливост. Симбол дека луѓето во која било земја во секое време можат да станат најдобри луѓе на земјата. Слава на Украина! изјави украинскиот претседател.

ИЗВОРИндекс.хр
претходниот член,Кучето прво може да ја препознае новонастанатата бременост
Следната статијаБајден: Ќе ги браниме Полска, Летонија, Естонија, Литванија и Романија, но не и Украина

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде