На 7ми Октомври Културно-уметнички работници ќе го одржат својот традиционален концерт пред скопската публика. 

Концеротот е закажан со почеток во 20.00 часот во Младинскиот културен центар на Скопје, а се реализира со поддршка на град Скопје.

Покрај Културно-уметнички работници, настап ќе имаат и гостите на концертот: Картан и Сватовски.

ИЗВОРМој збор
претходниот член,Зошто капиталистот ја сака кризата?
Следната статијаБрнабиќ: Нема да ги признаеме резултатите од референдумот, ама и нема да воведеме санкции кон Русија

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде