За да ја подготвите оваа торта, потребни ви се само четири состојки, кои веројатно веќе ги имате дома.

Подготовката е едноставна, а вкусот е целосно волшебен – уверете се!

Состојки:

  • Четири банани
  • Четири јајца
  • 400 милилитри млеко
  • 100 грама шеќер

Подготовка:

Истурете 100 грама шеќер во тавата и оставете го на тивок оган да се стопи.

Истурете го карамелизираниот шеќер во огноотпорен сад или силиконски калап со средна големина.

Истурете млеко, четири јајца и четири банани исечени на прстени во блендер.

Измешајте и истурете го карамелниот слој што го истуривте во калапот.

Покријте го горниот дел со алуминиумска фолија, а потоа ставете ја тавата за торта во подлабока тава.

Истурете вода во садот (приближно половина од длабочината на садот), покријте го и оставете го на оган 45-50 минути.

Извадете ја тавата од водата, оставете да се излади, па ставете ја во фрижидер два часа да се олади.

Извадете ја фолијата и свртете ја тортата на поголем плех.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде