Соединетите Држави мора да одговорат на глобалните грижи и да достават целосен извештај за активностите на нивните воени биолошки лаборатории во Украина и други земји, се наведува во редакцијата на кинескиот дневен весник „China Daily“.

Според официјалните податоци, САД имаат 26 биолаборатории и други слични капацитети во Украина, над кои Пентагон има целосна команда, се истакнува во редакцијата, пренесе ТАС С.

Биолошките воени активности претставуваат голема закана за меѓународниот мир и безбедност, како и за безбедносните интереси на сите земји, се наведува во весникот.

ИЗВОРНовости
претходниот член,По една година, во Кина регистрирани први смртни случаи од ковид-19
Следната статијаГрад Скопје со твдење дека електронската апликација за комуникација со граѓаните дава ефикасни решенија

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде