Една од најдобрите психолози во Русија, Ана Кирјанова, дава заклучок за сопрузите кои не ги сакаат своите жени.

Еве што прават и со какви дејствија упорно докажуваат и покажуваат дека не ги сакаат своите жени.

Не те сака ако: не можете да сметате на неговата помош. Кога треба да се грижиш за него како да е петгодишно дете, а не четириесет и петгодишен маж.

Нема љубов ако: тој не те гушка спонтано, тој не зборува со тебе за мали нешта, тој не ти се јавува за да праша како си среде работен ден…

Не те сака: кога те исмева. Кога тој не ги забележува твојот напор и работа. Кога тој ќе ти каже дека јадете многу или дека тој не може да ја јаде твојата храна затоа што не е тоа како што треба.

Тој не те сака кога постојано се меша во она што го правиш, тој ги подметнува своите одлуки како свои, кога ќе ти каже да зборуваш глупости, дека не размислуваш со својата глава, дека си глупава ако мислиш така…

Кога ќе ти каже: тоа е твоја вина. Тој не те сака кога не го одобрува она што го правите или велите.

Тој не те сака, кога секое „те сакам“ треба да го просиш од него

Ако твојот сопруг не те сака, со текот на времето може да станеш грда, збунета, срамежлива, несмасена – затоа што тоа на жената го прави недостатокот од љубов!
ИЗВОРСтил - Курир
претходниот член,Причини да се напиете шоља чај од шипки пред спиење!
Следната статијаСовети полесно да го поднесете долгото патување по жешко време

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде