Ако некој од вашето семејство не е алергичен, испрскајте малку освежувач во кујната.

Внимавајте да не претерате, бидејќи голема количина може да го засили непријатниот мирис.

  • Лимон

Во зовриената вода додадете го лимонот кој сте го исечкале на кришки.

Намалете ја температурата и оставете да се готви околу триесет минути.

  • Каранфилче

Во зовриената вода додадете една шака каранфилче.

Намалете ја температурата и оставете да се готви дваесетина минути.

  • Кромид

Исецкајте една главица црвен кромид и ставете ја во зовриена вода. Извадете ја шерпата од шпоретот, а потоа истурете ја течноста во неколку пластични садови.

Потоа наредете ги садовите низ целата куќа. Оставете преку ноќ. Непријатниот мирис ќе исчезне до утро.

  • Направете природен освежувач на воздухот

Ставете еднакви количини сок од лимон и вода во шише со распрскувач. Испрскајте ја целата кујна и непријатниот мирис набрзо ќе исчезне.

ИЗВОРНовости
претходниот член,Зошто токму 25ти Ноември е Меѓународен ден против насилство врз жените?
Следната статијаПрогресивци од целиот свет, изгубете се!

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде