Секој вид љубовник има одредено однесување, а некои сигнали ни кажуваат кој е љубовник кој сака да доминира, кој е сензуален и кој е романтичен тип.

Сè може да открие какви љубовници сме – од тоа како јадеме, танцуваме, бакнуваме, се гушкаме или се држиме за раце.

Нашата облека, манири, стил може да каже какви сме во кревет. Можете да препознаете совршени љубовници ако ги следите суптилните знаци.

Сензуални, еротични љубовници

Ако сакате партнер кој ужива во долги сензуални масажи пред да води љубов, кој ужива во еротска игра, обрнете внимание дали ги има овие карактеристики:

  • Трпеливост

Брзината во постапките и мислите е карактеристика што малку луѓе ја земаат предвид при изборот на партнер, но таа е важна.

Луѓето кои се ментално на следната задача пред да завршат први, можеби се динамични љубовници, но тие не се сензуални.

Оние кои се движат побавно и обрнуваат внимание на деталите се обично сензуални и многу чувствителни.

  • Тие се облекуваат убаво, нивната куќа е вкусно опремена

Ако неговата облека ве покани да ја допрете ткаенината или декорот во куќата има многу контрастни текстури, вие сте на вистинскиот пат.

Тој е веројатно многу сензуален тип.

  • Неговите очи се вперени во необични ерогени зони
    Ако тој му се восхитува на тилот, рамената и не само на градите или задникот, тогаш тој е сензуален тип.

 

  • Ужива во храната

Врската помеѓу храната и водењето љубов – најдобрите љубовници се хедонисти, па затоа и тие уживаат во храната.

Ако еротизмот е она кон што се стремите, тогаш сакате некој што сака да експериментира со храна и не се плаши од егзотични вкусови.

ИЗВОРИнформер
претходниот член,Денеска е голем христијански празник посветен на св. Јован Крстител
Следната статијаОсвежете го изгледот на вашето лице со едноставни трикови

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде