Корисничка на TikTok сподели еден трик кој многу и помогнал кога станува збор за перење алишта во машина.

Веројатно кога ги ставате алиштата во машината, ја следите вообичаената процедура – одвојте ги алиштата по боја, ставете ги во машината, истурете ја пудрата и омекнувачот во обезбедените фиоки и поставете специфична програма за перење.

Сепак, оваа корисничка на TikTok, Блек Марфи, објави видео, каде што тврди дека е подобро да се стави прашок за перење директно во барабанот, а не во фиоката предвидена за тоа!

Овој корисник мисли дека алиштата ќе мирисаат поинтензивно ако директно се додаде детергентот и дека подобро ќе се испере.

Блек истакна дека ставањето прав во фиоката може да ја затне машината за перење и дека со текот на времето може да ја оштети.

Коментарите под објавата беа во низа, некои беа воодушевени од трикот, додека други се прашуваа за што служат преградите на машините.

Ако одлучите да го испробате овој трик, не додавајте премногу алишта, за да може пудрата да делува ефикасно.

ИЗВОРНовости
претходниот член,Инстаграм е забранет за деца под 13 години
Следната статијаГодинава е зголемен бројот на туристи во Македонија

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде