Познатиот психијатар Карл Густав Јунг напиша во своите книги за корумпирани луѓе и рече дека тие не можат да бидат добри.

Ова го рече Јунг:

Постојат луѓе кои мислат дека ширењето позитивна енергија може да се научи, дека има фрази, зборови или реченици кои создаваат позитивна енергија сами по себе.

Не е така.

Енергијата, позитивна или негативна, се наоѓа кај човекот.

Она што го нема не може да излезе од човекот. За да го шириме мирот, прво мора да бидеме исполнети со мир.

За да шириме радост, нашето срце мора прво да биде радосно.

Во спротивно, дури и зборовите од најголемата утеха ќе звучат како напад од устата на незадоволен човек.

ИЗВОРСтил - Курир / Foto: Profimedia
претходниот член,Кина не дозволи истрага според план на СЗО за потеклото на ковид19
Следната статијаШест типа на вработени кои треба да ги имате во вашата фирма

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде