Јапонскиот стил е скандинавско-јапонска мешавина за внатрешен дизајн. Многу е минималистички. Внесува природни елементи во просторот со природна светлина, растенија и чисти едноставни линии.

На прв поглед ни се чини дека Јапонија и Скандинавија немаат многу заедничко како просторно многу далечни земји, но кога станува збор за дизајнерските елементи, тие се исклучително слични.

Естетиката на секој од нив се фокусира на едноставноста, природните елементи и удобноста.

  • Кои се елементите на Јапонда стилот?

Јапонскиот дизајн се фокусира на минималистички дизајн кој е естетски пријатен, но многу функционален.

Стилот се карактеризира со акцент на квалитетот и рачно изработените парчиња. Ќе видите и многу неутрални бои и еколошка естетика.

ИЗВОРНовости
претходниот член,Како изгледа големата зграда која е денешен симбол на тибетанскиот будизам?
Следната статијаОнлајн продавници за мајчино млеко: Најмногу го користат фитнес инструктори

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде