Поддржувачите на фенг шуи веруваат дека сe носи со себе одредена енергија.

Местото каде што ги ставате предметите, исто така, може да донесе позитивна или негативна атмосфера во домот.

Секоја работа има одредено место, а за некои воопшто нема место во куќата.

Ако ги чувате овие работи под креветот, треба веднаш да ги промените.

Некои предмети носат негативна енергија со себе, и тие влијаат врз нас додека спиеме.

Јасно е дека поминуваме многу време во кревет, па затоа не сакаме никакви лоши вибрации во негова близина.

  • Работи што ќе бидат лоши спомени

Ако ве поврзуваат со лоши работи, тие постојано ќе создаваат лоша енергија во вашиот дом.

Подароци и фотографии од поранешни партнери или пријатели

Овие работи постојано нe тераат да размислуваме за минатото и работите што треба да ги надминеме.

Значи, ако сакате да се ослободите од духовите од минатото, ослободете се од непотребните подароци.

  • Истрошени, валкани алишта и чевли

На многумина им е тешко да се збогуваат со старите работи, па наоѓаат место каде што стојат долго време.

Ако се премислите и не сакате да се ослободите од старите работи, чувајте ги на друго место, но никогаш под креветот, бидејќи привлекуваат беда.

ИЗВОРNajzena.rs
претходниот член,Утрински навики кои може да ви го уништат денот
Следната статијаКолку време просечно поминува еден корисник пред екран?

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде