Тие на својата официјална страница на Фејсбук објавија неколку датуми за турнејата „Наследството на ѕверот 2021“, а Загреб е на списокот на градови што ќе ги посетат.

Iron Maiden ќе одржи концерт во Загреб на 7 јуни следната година, а датумите за продажба на билети ќе бидат објавени подоцна.

Како и во 2018 година, тие ќе настапат во Арената Загреб.

ИЗВОРМондо
претходниот член,Бил Гејтс советува како да преживееме кога сме сиромашни
Следната статијаЕж како домашно милениче?!

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде