Тие на својата официјална страница на Фејсбук објавија неколку датуми за турнејата „Наследството на ѕверот 2021“, а Загреб е на списокот на градови што ќе ги посетат.

Iron Maiden ќе одржи концерт во Загреб на 7 јуни следната година, а датумите за продажба на билети ќе бидат објавени подоцна.

Како и во 2018 година, тие ќе настапат во Арената Загреб.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде