Хотел Боград е луксузен хотел, уреден по светски стандарди за квалитет и оригинални архитектонски решенија.

Сместен е во центарот на градот Стуга и на 5 минути одалеченост од реката Црн Дрим и крајбрежјето на Охридското езеро.

Хотел Боград е носител на бројни сертификати за успех, а потврда за квалитет се задоволни корисници на услугите кои одново и одново го избираат хотел Боград за свое идеално место за одмор и рекреација.

Располага со соби опремени со француски лежај или единечни кревети, smart TV, неограничен интернет, слободен паркинг, 24/7 часовна услуга, а еден од најубавите делови на хотелот е Боград ресторанот кој се наоѓа на врвот од високата зграда.

Roof top ресторан 

Ресторанот има капацитет да смести голем број на гости, поради што често е организатор на маркетинг или културни настани.

Поради внатрешниот дизајн е вистинска атракција, а погледот од ресторанот има непроценлива вредност.

За гастрономските специјалитети се задолжени признанени и познати готвачи, поради што ресторанот Боград може да се пофали со проширено мени и специјалитети кои се уникатни и кои може да се најдат на маса само во овој ресторан.

May be an image of indoor

Гостинска прагматика 

Без разлика на тоа кои ви се мотивите да ја посетите Струга, хотел Боград ќе одговори на вашите потреби и барања.

Собите имаат сместувачки капацитети и за семејни патувања и сместување на туристички групи.

Сместувачките капацитети се прилагодливи на вашите потреби, а љубезниот персонал ќе биде на располагање да ги удоволи вашите барања.

Ќе се чувствувате максимално добредојдени и услужени бидејќи мотото на персоналот во Боград хотелот е „Гостинот е секогаш на прво место“.

May be an image of furniture and indoor

Социјален учинок

Комерцијалните цели не се единствените кога е во прашање хотел Боград. Тие имаат и голем број на социјален учинок.

Хотел Боград се појавува како спонзор на голем број спортски, културно-уметнички или хуманитарни настани, а просторот на хотелот често се отстапува и за организација на различен тип активности, промоции и собири.

И покрај луксузниот изглед и високиот квалитет, хотел Боград е приуштив, а на нивниот ажуриран фејсбук профил можете да наидете на голем број понуди и попусти за потенцијалните гости.

May be an image of text that says '业 весламеза весламезаретките ретките OLAR.S иепостоиме 大林林料 струга,30.08.2020 струга, bo grad APARTMENTS OUNG S&LOUNGE STATION'

Контакт

Повеќе за хотел Боград можете да дознаете на www.hotel.bograd.mk

На фејсбук страницата на Hotel Bograd

Или на телефонскиот број 072 223 980

 

Резервирајте ја вашата патувачка идила сега!

 

 

 

 

 

ИЗВОРХотел Боград
претходниот член,Како да го разубавите последниот ден од неделата?
Следната статијаИднината на дизајнот на ентериер: Трпезаријата исчезнува

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде