Значи, вие двајца сте пријатели долго време и не можете да не забележите ненадејна промена во неговото однесување кон вас.

Се сомневате дека оваа смена е затоа што тајно го привлекувате, но не сте сигурни.

Обидот да се прочита умот на една личност може да биде доста фрустрирачки и тежок!

Тешко можете да се обидете да ги откриете неговите намери и чувства.

Покрај тоа, ако момчето е срамежливо, тогаш тоа може да биде вистинска загатка за решавање.

Значи, за да ставите крај на вашата фрустрација и незнаење, имаме за вас 4 знаци на говор на тело на кои треба да внимавате за да знаете дали ве привлекува тајно.

Тие црвенеат во ваше присуство

Момците обично не се оние кои се срамат и црвенеат. Тие обично се премногу зафатени со обидот да изгледаат мачо и мажествено.

Значи, ако момче поцрвене околу вас и стане малку нервозен, тоа е затоа што вие го привлекувате и тој станува самосвесен пред вас.

Се напнува кога се дружите со други момци

Кога и да разговарате со други момци, тој одеднаш станува напнат и непријатен.

Тој станува љубоморен и не сака да обрнувате внимание на другите момци.

Дечко ќе го стори тоа само кога има чувства кон вас, а вие потајно ве привлекува.

Секогаш ја поправа косата кога сте во близина

Момчињата исто така стануваат свесни за својот изглед, исто како и девојчињата.

Кога сакаат девојка и сакаат да ја импресионираат, прават дополнителни напори да изгледаат најдобро.

Значи, ако момче ја поправи косата околу вас, тоа е дефинитивен знак дека ве привлекува и тој сака да изгледа што е можно попривлечно.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде