Фенг Шуи вели дека кујната е една од најважните простории во домот.

Тоа е место да се соберат семејството и пријателите и да се подготви храна.

Кујна и фенг шуи

Ставете го шпоретот во кујната

Според старата кинеска дисциплина, шпоретот ги претставува нашите ресурси и кариера.

Една од најважните работи што треба да се разгледа е неговата позиција.

Се препорачува оној што ни овозможува да ја гледаме вратата додека сме зад шпоретот.

Ова ни овозможува да имаме контрола над нашите животи и кариери.

Чистење на кујна

Чистиот, организиран фрижидер е еден од најважните делови во кујната.

Обрнете внимание на тоа дали некоја храна е истечена и користете природни средства за да ја отстраните целата прашина или нечистотија.

Исто така, важно е да го одржувате шпоретот чист.

Скршени предмети

Отстрани скршени или исечени предмети, како што се чаши и чинии.

Скршените предмети се претвораат во скршена енергија и се смета дека носат лоша енергија.

Ако тоа е нешто што навистина го сакате или ви значи, поправете го.

Бои во кујната

Во принцип, белата е најдобрата боја за кујни, бидејќи претставува чистота.

ИЗВОРНовости
претходниот член,Тест на личност: Крвна група и опис на карактери
Следната статијаОва овошје е идеално да се јаде на плажа, еве зошто:

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде