Снег и зима го покриваат шаренилото околу нас. Во текот на зимата особено снежна, претежно преовладува белата боја.

Шаренилото кое создава визуелна динамика и го подобрува расположението не е присутно во природата во време на зима.

Од таа причина новогодишните и божиќните украси се во повеќе бои, а доминира контрастот на зелената и црвената бидејќи се интензивни бои.

Присуството на повеќе бои за време на новогодишните и божиќните празници го подобрува расположението и чувството на динамика.

ИЗВОРМој збор
претходниот член,Сопругата на бугарски амбасадор во Македонија со проект за деца со посебни потреби
Следната статијаМаричиќ: Насилството кон жената не смее да преставува традиција

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде