Благодарение на една статија објавена од Њујорк Тајмс, читателите можеа да дознаат дека официјалниот центар на светот се наоѓа во малиот град Фелисити во Калифорнија.

Благодарение на текстот објавен од Њујорк Тајмс, читателите можеа да дознаат дека официјалниот центар на светот се наоѓа во малиот град Фелисити во Калифорнија.

Овој град ја презеде титулата официјален центар на светот, а има и плакета што го потврдува тоа.

Градот е основан од Французинот Андре Истел и за време на неговата историја не може да се каже дека бил пренаселен.

Сите посетители можат да ја видат црквата и пирамидата висока 6,4 метри, што е центар на светот, и ако им се верува на гласините, ако застанете во центарот, градоначалникот ќе ви го даде соодветниот сертификат.

ИЗВОР021.рс
претходниот член,Постојат три типа на мажи според односот кон жените!
Следната статијаЗнаци по кои ќе препознаете дека некој ве лаже

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде