Сабота: Претпладне променливо облачно со локален дожд. Попладне сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Минималната дневна температура во Скопје ќе изнесува 7, а максималната ќе достигне 21 степен.

Недела: Променливо облачно со локален дожд. Попладне сончево и потопло со мала до умерена облачност.

Минималната дневна температура на ниво на Македонија ќе се движи од 3 до 8 степени, а максималната температура ќе се движи од 21 до 28 степени.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Суров карантин во Шангај по појава на првите смртни случаи од ковид
Следната статијаЗошто Велики петок се смета за најтажниот ден од христијанството?

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде