Во последните 24 часа во Србија се потврдени 5.003 новозаразени со коронавирус, а починаа 28 лица.

Премиерката Ана Брнабиќ, по седницата на Кризниот штаб, изјави дека државата се подготвува за воведување на ковид – сертификати и дека конечната одлука ќе биде донесена во следните неколку дена.

Се подготвуваме за воведување ковид-сертификати, тоа е одлуката. Сертификатите ќе бидат за места како – ноќни клубови, барови, кафулиња и ресторани. Нема да биде за продажни места, бидејќи е нереално и неуставно – рече Брнабиќ.

ИЗВОРНова Македонија
претходниот член,Анкета: Што подразбираат мажите под терминот „дама“
Следната статијаНема плата за невакцинираните ако треба да одат во изолација

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде