Сето ова е дел од програмата за итни случаи одобрена од Пекинг и досега не се пријавени сериозни негативни ефекти.

Ние применивме вакцина кај скоро милион луѓе во итен случај. Никој не пријави сериозни несакани ефекти, а само неколку луѓе имаат благи симптоми, рече водачот на Синофарм, Лиу Жингжен.

Вакцината ја примиле кинеските градежни работници, дипломати и студенти.

Самата компанија развива две различни вакцини и не е јасно која вакцина била употребена.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде