Поради смрт на патријархот Иринеј во Србија е прогласена тридневна жалост.

За време на денови на жалост нема да се емитува телевизиска програма од забавен каратер, а знамињата ќе бидат спуштени на половина копје.

Патријархот на СПЦ – Иринеј почина вчера поради компликации од корона вирус.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде