Жените поретко зборуваат „гласно“ за „тие“ работи, а факт е дека „забавата во спалната соба“ им е исто толку важна како и на мажите.

Овие две пози го гарантираат задоволството на жената, многу поголемо отколку во некои „вообичаени“ пози.

Бермудски триаголник

Стимулацијата на Г-точката е одлична во оваа превртена положба.

Единствено на што треба да внимава партнерот е да не се навалува премногу напред бидејќи тоа нема да му биде пријатно.

Како: Мажот лежи на грб и продира кај партнерката кој клечи над него, со свртен грб. Ја гали по целото тело за време на сексот.

Седи на работ

Пробајте го на кујнскиот пулт, во бањата, на машината за перење … бидете имагинативни.

Многу мажи во оваа позиција брзо доживуваат оргазам.

Како: Треба да седи на површина што е на висина на половината на нејзиниот партнер. На тој начин ќе може да продре колку што може.

Колку повеќе раширете ги нозете толку подобро. Можете да ги завиткате нозете околу половината.

Во оваа позиција, препоните на партнерот се во директен контакт со вагината, што го зголемува притисокот врз нејзината Г-точка.

Понекогаш е доволно само да го смените просторот или местото каде што водите љубов за да го освежите вашиот сексуален живот.

ИЗВОРNajzena.rs
претходниот член,Како да знаете кога е вистинско време да си дадете отказ од работно место?
Следната статијаЗошто работата од дома е убиствена за нашата психа?

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде