Едниот земјотрес беше регистриран во 4.54 со епицентар во с.Леуново – Мавровско, со длабочина од 10 километри.

Веднаш по него следуваше уште еден во 6.25 со јачина 3.6 по Рихтер.

Земјотресите го пореметија сонот на дел од граѓаните.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде