Едниот земјотрес беше регистриран во 4.54 со епицентар во с.Леуново – Мавровско, со длабочина од 10 километри.

Веднаш по него следуваше уште еден во 6.25 со јачина 3.6 по Рихтер.

Земјотресите го пореметија сонот на дел од граѓаните.

ИЗВОРEarthquake
претходниот член,Зошто ЕУ ѝ даде лидерска позиција на Бугарија во „Берлински процес“?!
Следната статијаИ покрај барањето на граѓаните, засега не се планира воведување на карантин

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде