Здравствените власти уверуваат дека има доволно слободни болнички кревети за пациенти заразени со Ковид-19 и оти за секој од нив се прави се што е потребно.

Сметаат дека засега нема потреба од карантини и воведување полициски час и очекуваат да има резултати од воведените мерки.

Заклучно со синоќешната статистика на Министерството за здравство, во државава се активни 15 116 случаи на заразени со вирусот, а вчера беа регистрирани 947 случаи.

ИЗВОРКанал 5
претходниот член,Два земјотреса утрово ги уплашија граѓаните
Следната статијаЕдна петина од заразените со КОВИД19 имале последици по менталното здравје

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде