Тортата се приготвува брзо, лесно, со мал број на намирници, добивате вистинско задоволство за сетилата.

Состојки:

  • 100 грама брашно
  • 1 прашок за пециво
  • 1 ванилин шеќер
  • 5 јајца
  • 150 грама шеќер
  • 2 кесички пудинг од ванила
  • 2 кесички шлаг
  • 250 грама маргарин
  • 250 мл. млеко

Подготовка 

Во два различни сада оделете ги белките од жолчките. Во садот каде што се ставаат беликите додадете 75 грама шеќер и 50 грама густин и измешајте со миксер додека не се добие пена.

Во вториот сад со жолтките додадете 75 грама шеќер и 1 кесичка ванилин шеќер и матете со миксер додека не добиете соединета смеса.

Потоа смесата од белките додадете ја во сместа од жолтки и мешајте со миксер.

Додадете една кесичка прашок за пециво и 100 грама брашно. Промешајте со миксер додека не се соедини смесата.

Во тркалезен сад за печење додадете малку маслиново масло на хартијата за печење и печете ја смесата на 180 степени, 20 минути.

Откако ќе го извадите патишпајнот, поделете го на два дела.

Фил:

Во еден сад измешајте 250 грама маргарин и 150 грама шеќер.

Во другиот сад истурете го подготвениот пудинг од ванила.

Откако ќе се излади смесата со пудинг соединете ја со маргаринот и шеќерот.

Додадете ореви или суво грозје (по желба).

Декорација:

Декорирајте со шлаг пена, топено бело чоколадо и чоколадни снегулки.

 

 

 

ИЗВОРМои рецепти/Мој збор
претходниот член,Борисов утрово му се јавил на Заев да му го честита реизборот
Следната статијаКако да препознаете дали тој/таа е вистинскиот избор за вас

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде