Според најновите студии, комбинацијата на куркума и лимон е подобра од сите антидепресиви, таа е поздрава, поприродна и поефикасна.

Бидете оптимисти и пробајте го овој прекрасен рецепт дури и ако немате проблеми со депресијата, бидејќи е исклучително здрав.

Се што ви треба е следново:

  • 4 чаши ладна вода
  • 2 лажици свежо изрендана или во прав куркума
  • 4 лажици 100% јаворов сируп, мед или стевиа ако
  • избегнувате шеќер
  • 1 лимон или лимета
  • сок од еден портокал (по избор)
  • Измешајте ги сите состојки во сад, измешајте и послужете со парчиња лимон.

 

ИЗВОРНовости
претходниот член,Како сината светлина од комјутерите и телевизорите влијае врз нашата психа?
Следната статијаПица може да се јаде секој ден, со придржување до овие препораки:

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде