Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има изолирана појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 21, а максималната ќе достигне од 29 до 38 степени. УВ=8

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер од северен правец. Попладне во делови од котлината ќе има услови за пороен дожд и грмежи.

Минималната температура ќе се спушти до 18, а максималната ќе достигне до 33 степени.

Во среда и во следните денови во попладневните часови на повеќе места ќе има пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурите ќе бидат во постепено опаѓање.

ИЗВОРВработување
претходниот член,Корисни совети како да се разбудите порано без прво да посегнете по шоља со кафе
Следната статијаГардијан ја препорача Македонија како дестинација за летен одмор која заслужува да биде откриена

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде