По успехот со новата сезона што ја забележаа 25 години подоцна, Сара Џесика Паркер, Синтија Никсон и Кристин Дејвис, ќе ја гледаме и новата сезона на серијата која ги сруши сите рекорди на гледаност.

Првата сезона, односно римејкот наречен „И баш така“ имаше десет епизоди и имавме можност да видиме различни ситуации, од смртта на Зверка, до разводот на Миранда за жена, а што ќе се случува во продолжението на култниот филм. На официјалниот Инстаграм профил се најавени нови епизоди во кои ќе уживаме во разни интересни ситуации.

Кога следните ќе ги видиме Кери, Миранда и Шарлот ќе дознаеме наскоро, бидејќи ликот на Ѕверот повеќе не се појавува, Саманта не сакала да учествува во овој проект додека актерот кој го глуми најдобриот пријател на Кери Стенфорд, односно Вили Гарсон, пoчина во септември 2021 година.

ИЗВОРНовости
претходниот член,Вучиќ: Србија по ниту една цена нема да ја признае независноста на Косово
Следната статијаЧајот мате од Перу кој е тренд во светот, всушност е смртоносен

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде