Нашето тело е полно со токсини и бактерии кои треба одвреме-навреме да ги елиминираме, во спротивно ќе почнат да предизвикуваат разни здравствени проблеми и сериозни болести.

Еден од најдобрите методи за детоксикација, но еден од најефикасните се смета за јапонскиот метод на „бања“ за стапала. Познато е дека повеќето нерви се наоѓаат во нозете, така што најефективното чистење од токсините се одвива над овој дел од телото.

Сè што треба да направите е да го наполните садот со топла вода, да додадете:
  • 1/2 чаша епсом сол (магнезиум сулфат, достапен во секоја продавница за здрава храна),
  • 1/2 чаша сода бикарбона,
  • 1/2 чаша морска сол,
  • 1/2 чаша јаболков оцет,
  • малку етерично масло по ваш избор.

Сето тоа добро измешајте додека не се растворат сите состојки и потопете ги стапалата во смесата. Држете ги така 30 минути. Ако почнете да чувствувате слабост и умор, тоа значи дека вашето тело е исчистено од токсини.

 

ИЗВОРNajzena.rs
претходниот член,Повисоки плати за 15% во образованието од септември
Следната статијаЕве која е идеалната разлика во години кај паровите:

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде