Исклучително топлите денови не мачат во текот на летото. За да се борите, важно е секогаш да имате вода при рака за да останете хидрирани.

Водата ќе ни помогне да се разладиме, и ако додадеме овошје и зеленчук во неа, ќе добиеме и својства за детоксикација.

Потребни состојки:

  • Лимон
  • Грејпфрут
  • Краставици
  • Свежи листови од нане
  • Мраз
  • Вода

Измешајте вода и мраз во чаша, наполнете околу ¾ чаша. Потоа додадете лимон, вар, грејпфрут, краставица и нане додека водата не стигне до врвот на чашата.

Измешајте се добро и оставете да отстои пет минути.

Вашата вода е подготвена, уживајте!

ИЗВОРНовости
претходниот член,Ако прифатам дека сум проста затоа што не се вакцинирам, не значи дека не си фашист затоа што ме принудуваш да го направам тоа!
Следната статијаКако да го проверите составот на кремата за сончање и да се осигурате дека не е канцерогена

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде