Сончево со мала облачност и со појава на утринска магла по одделни котлини.

Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Минимална дневна температура во Скопје 5 степени, а максимална дневна ќе достигне 20 степени.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде